מרכז לריפוי טבעי | נטורופתיה רפואה-סינית איורוודה | טיפולי מגע | צמחי-מרפא פורמולות תוספי-תזונה-טיפוליים
דר. האושקה - Dr. Hauschka - מוצרי קוסמטיקה ביו-אורגנית  |  

הצטרפות לרשימת התפוצה
מונה:

תאריך ושעה
 

דף הבית >> מרכז לרפואה טבעית
מרכז לרפואה טבעית          
 

בבסיס הרפואה הטבעית, על ענפיה השונים, נמצאת התפיסה ההוליסטית (השלמה - גוף, נפש, רוח, עבר-הווה), ההבנה כי מחלות הן ביטוי חיצוני לבעיה עמוקה, שמקורה באובדן איזון פנימי, גופני-נפשי. הטיפול הטבעי נועד לטפל בשורש המחלה ולא בסמפטומים והוא ייעשה לאחר אבחון מעמיק, הכולל מגוון אמצעים, בהתאם לסוג הטיפול: תשאול, פיענוח בדיקות דם, דופק, לשון, נקודות לחיצה ועוד. התהליך הטיפולי, אינדיבידואלי לכל אדם ולוקח בחשבון את מצבו בהיבט של: גוף, נפש, תזונה, אורח חיים, משפחה-חברה, סביבה, הסטוריה אישית, הרגלי חיים ועוד, עושה שימוש במגוון האמצעים העומדים לרשות הרפואה הטבעית: שילוב של התאמת תזונה ושינויי באורח החיים, שימוש בצמחי מרפא, תוספי תזונה, שמנים אתריים, טיפולי מגע ודמיון מודרך, דיקור, עיסוי ועוד, מתוך מטרה להשיב את האיזון ולעודד את הגוף לתהליכי הבראה.

"חוכמת האדמה" היא שילוב ייחודי, של קליניקה לרפואה טבעית וחנות, המציעה מגוון אמצעים טיפוליים ומוצרי טבע
החנות - צמחי מרפא, חליטות טיפוליות, פורמולות (תמציות צמחים מורכבות) ותוספי תזונה, מוצרי בריאות, מזון פונקציונלי, מבחר חליטות טיפוליות, סוגי תה, מוצרי טיפוח טבעיים ואורגניים ועוד.
הקליניקה - 2 חדרי טיפולים מרווחים ונעימים, מותאמים לכל סוגי הטיפולים.
הצוות המקצועי - מטפלים מקצועיים מתחומי הרפואה טיפולי עשיר, אשר ישמחו לענות לשאלותיכם, לייעץ ולהתאים לכם את התהליך הטיפולי.
 

   הטיפולים             המטפלים              מועדי קבלה של המטפלים               כדאי לדעת              פעילויות, הרצאות וסדנאות


כבר זמן מה שאתם חשים שלא בטוב? סובלים מעייפות, אנרגיה ירודה, חולשה, מתח, עצבנות, דיכאון, חוסר ריכוז?
צרבות, מעי רגיז או בעיות עיכול אחרות? פטרת, קנדידה או הליקובקטר? נשירת שיער, או נגעי עור? סובלים מכאבי ראש
או כאבים לא מוסברים?
מדלקות חוזרות ונשנות או מדלקות ספורט? הכולסטרול והסוכר בדם או לחץ הדם טיפסו למעלה?
סובלים מקושי בחיי המין? (ואתן הבנות) מכאבי מחזור, מחזור לא סדיר, תופעות גיל המעבר?
או שפשוט החלטתם שהגיע הזמן לעשות שינוי בתזונה ובאורח החיים ורוצים לקבל הדרכה וליווי בתהליך?

עשו את הצעד הראשון - קבלו יעוץ נטורופתי ללא עלות - מפגש קצר של 15 דקות, עם נטורופת מוסמך.
לקביעת מועד 03-5252512

שרות חדשני - טיפול נטורופתי באמצעות Skype
מבקשים להפגש עם נטורופת, אך אינכם יכולים להגיע, אתם גרים רחוק, או רוצים למנע מלהכנס לת"א ולחפש חניה?
יש לנו פתרון נפלא עבורכם - פגישה אינטרנטית באמצעות תוכנת ה-Skype ... אתם יושבים בנוחות ביתכם ומשוחחים עם הנטורופת, כאילו שאתם יושבים מולו בקליניקה, הזמן שיוקדש הוא אותו הזמן, התשלום אותו תשלום, תשומת הלב שתקבלו היא אותה תשומת הלב, אבל אינכם צריכים לצאת מהבית ...
כל שאתם צריכים, זהו מחשב, מצלמת רשת ואת תוכנת ה-Skype החינמית.
למידע נוסף והסבר כיצד זה מתבצע
  

קליניקה - הטיפולים
נטורופתיה = רפואה טבעית, המשלבת ייעוץ לתזונה בריאה (תזונאות הוליסטית) ורפואת צמחים.
בבסיס התפיסה הנטורופתית עומד הקשר בין תזונתו של האדם ואורח חייו, למצבו הגופני-בריאותי והאנרגטי-נפשי. מחלה או מצב בריאותי לא תקין, מקורם באובדן איזון כתוצאה מתזונה קלוקלת ואורח חיים לא בריא, יחד עם גורמים תורשתיים ונרכשים. הטיפול נועד להשיב את האיזון ולעודד את הגוף לתהליכי הבראה. במהלך הטיפול מתבצע אבחון, הכולל תשאול עמוק ופיענוח בדיקות דם, שלאחריו ממליץ המטפל על תזונה ושינויים באורח החיים, על מנת להשיג את התוצאות המבוקשות ובמידת הצורך, על נטילה של צמחי מרפא ותוספי תזונה.
למידע מורחב
המטפלים: אוליביה הדל, דנה ביק-שנוני, יגאלי יהודה
    
רפואה סינית - הרפואה הסינית, בת למעלה מ-3,000 שנה, היא תחום רחב של פרקטיקות רפואיות בעלות בסיס תאורטי משותף, ביניהן: שימוש בצמחי מרפא, דיקור, טיפול במגע, תרגול גופני וייעוץ תזונתי. בתקופה המודרנית נעשו נסיונות להתאים את הרפואה הסינית לידע הרפואי המדעי. עם זאת, רוב הבסיס התאורטי של הרפואה הסינית, הכולל בין השאר, את הנחת קיומה של "אנרגיית צ'י" (אנרגיית החיים), קיומם של "מרידיאנים" (מסלולי אנרגיה) וההסברים הניתנים במסגרתה למצבי חולי, אינו עומד בקנה אחת עם תפיסתה של הרפואה המערבית, מבוססת-הראיות ואינו נתמך בהוכחות מדעיות, קיימת כיום בחברה המערבית פתיחות לרפואה הסינית והיא חדרה גם לקופות החולים ולבתי החולים כשיטת טיפול משלימה.
המטפלים:
גיא סגל
   
טווינא - היא שיטת פיזיותרפיה מסורתית, שמקורה בסין. פירוש המילה טווינא הוא למשוך (Tui) ולתפוס (Na) הפירוש המילולי מתאר את שיטת הטיפול, המתבצע על ידי מגע דינמי ואנרגטי. הטווינא משלבת טכניקות עיסוי לרקמות הרכות, השרירים והגידים, יחד עם אקופרסורה, לחץ סטטי בנקודות אנרגיה ספציפיות לאורך הגוף.
אבחון נעשה בדרך כלל ע"י בדיקת דופק ולשון, שאלון, מגע ומראה המטופל. נקודות וטכניקות המגע נבחרות לאחר האבחון, ע"פ מצב גופו של המטופל ולכן אופן הטיפול משתנה מאדם לאדם. מטרת הטיפול היא לאזן אנרגיה. נושאים מטופלים הם: בעיות אורטופדיות, בעיות במערכת העיכול, כאבי ראש, עייפות וחוסר חיוניות, מצב רוח ירוד, נדודי שינה, סינוסיטיס וכד'. מספר טיפולים תלוי בעומק המחלה או הבעיה.

המטפלים: גיא סגל
  
שיאצו - היא שיטת טיפול במגע, שמקורה ביפן (שיאצו ביפנית: "שי" משמעו - אצבע ו"אצו" - לחץ), שהיא נועדה לסייע בבעיות אורטופדיות בעמוד השדרה, בעיות פנימיות בתחומי נוירולוגיה, בעיות עיכול, גינקולוגיה, בעיות רגשיות כמו מתח ודכאון ועוד. השיטה מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית, בהשפעת טכניקות כגון אקופונקטורה (דיקור) וטווינה, אשר מניחה כי בגוף האדם קיימים ערוצי אנרגיה בלתי נראים המכונים מרידיאנים, אשר משפיעים ומושפעים מהאיברים הפנימיים. על פי השיטה, כל מחלה היא מצב הנובע מחוסר איזון כלשהו, היוצר "חסימה אנרגטית" בערוץ האנרגיה/מרידיאן או באיבר, וגורם להופעת תסמינים כמו כאב, לחץ או רפיון. טיפול השיאצו משלב מגוון רחב של טכניקות אשר יוצרות גירויים שונים בגוף. הטיפול מתחיל באבחון ואיתור חוסר האיזון על ידי מגע, תשאול והסתכלות. בהמשך, אלה מובילים לסדרה של לחיצות ומתיחות ברוב חלקי הגוף.
המטפלים: גיא סגל
  
רפלקסולוגיה - (Reflexion = השתקפות, Logy = תורה, תורת ההשתקפות בכף הרגל), שיטה טיפולית המבוססת על ההנחה שכל גוף האדם משתקף ברגל, בה מצויות נקודות הקשורות ישירות לאברי הגוף השונים, היא כלי עוצמתי, שמטרתו לעורר את היכולת הטבעית של הגוף להבריא עצמו, ע"י הבאת הגוף והנפש למצב של איזון אנרגטי. באמצעות הרפלקסולוגיה, ניתן לאבחן את הפציינט, את החוזקות והחולשות שלו ואת מצבו הפיזי, הרגשי, ע"פ סימנים שמופיעים בכפות הרגליים כמו: שינויים במבנה, בטקסטורה, בגוון בטונוס (מתח) השרירים, בטמפרטורה או כל שינוי אחר שמצביע על חסימה, אנרגטית בגוף. הטיפול מתבצע על ידי טכניקות של לחיצות ועיסוי בעומקים ובנקודות שונות על פני כף הרגל, שחלקן מטפלות באיבר הדורש טיפול וחלקן משפיעות גם על איברים אחרים. הלחיצות והעיסוי מעבירים שדרים רפלקסים לאיברי המטרה בגוף.
המטפל: ג'יל סבג, אוליביה הדל
   

עיסוי תאילנדי מסורתי
- תאי יוגה מסאג' - אמנות ריפוי ייחודית ועוצמתית שמהוה חלק משמעותי מהרפואה התאילנדית כבר אלפי שנים. עיסוי תאילנדי היא חוויה מדהימה גם למטפל וגם למטופל, בה משחררים חסימות ומגבלות, חוש הזמן נעלם וריפוי עמוק מתבצע. בדרך מאוד ייחודית העיסוי התאילנדי משלב עקרונות של אקופרסורה, יוגה, רפלקסולוגיה, הילינג אנרגטי, פיזיותראפיה ואיורוודה.
המטפל: ג'יל סבג

 
 
טיפולים נוספים, על בסיס הזמנה מיוחדת                                             לראש הדף

המטפלים
 
דנה ביק-שנוני - נטורופתית מוסמכת, תזונאית הוליסטית והרבליסטית קלינית Cl.H. N.D
תחומי התמחות: נטורופתיה כללית, התמחות בטיפול בנשים, תינוקות וילדים. דנה סיימה בהצטיינות את מגמת נטורופתיה בבית הספר מיר"ב, לרפואה משלימה. היא מטפלת בנטורופתיה, תזונאות הוליסטית, וצמחי מרפא ובטיפולים משלימים: צמחי באך ודמיון מודרך, מעבירה הרצאות ומנחה סדנאות בנושאי תזונה ואורח חיים. היא בעלת ניסיון רב בתחום רפואת צמחי המרפא.
 
אוליביה הדל - נטורופת, יועץ תזונה, יועץ תוספים, הרבליסט קליני, רפלקסולוג וביוכימאי. בעל תואר ראשון בביו-כימיה, תעודת הרבליסט קליני ורפלקסולוג. בוגר לימודי ביולוגיה, נטורופתיה ואירידולוגיה, בבי"ס ברושים. בעל ניסיון מעשי רב בעבודה בסניפים של רשתות אורגניות בישראל (ביניהם אורגניק מרקט ועדן טבע מרקט), כיועץ תזונתי, יועץ צמחי מרפא ותוספי תזונה, כמנהל מקצועי ומנהל סניפים.

 
גיא סגל - מטפל בכיר ברפואה סינית, בעל התמחות באורטופדיה, ברפואת נשים סינית, בעיות פריון ובעיות גניקולוגיות ע"י דיקור וצמחי מרפא, יחד עםן התמחות ברפואה סינית עתיקה, בדיקור וצמחי מרפא, בטווינא ובשיאצו.
את לימודיו עשה בארץ במכללות רידמן וברושים ובסין, בבית החולים לרפואה סינית האנג ג'ו ואצל פרופ. וו, התמחות בבעיות פריון ובעיות גניקולוגיות, שם גם עשה את תקופת ההתמחות. הוא בעל תעודת מטפל מורשה ברפואה סינית של משרד הבריאות.


יגאלי יהודה - נטורופת מוסמך N.D והרבליסט קליני CI.H, בעל למעלה מ-15 שנות נסיון. התמחות בתזונה, שיפור מטבוליזם, דיאטות ושמירת משקל, אנטי אייג'ינג, טיפול בבעיות כרוניות בגישה הוליסטית.
בוגר 5  שנות לימוד בקולג' הישראלי לרפואה משלימה, מסלול נטורופתיה ורפואת צמחים יחד עם מסלול הוראה


אנדריאה היימן - מטפלת במסאג' תאילנדי מסורתי/תאי יוגה מסאג', תורה אותה למדה בהרי תאילנד מיד ראשונה, ממורה ידוע ומוערך בשם אסוקננדה וצוות מוריו ומאז צברה נסיון רב.

  
טיפולים ומטפלים נוספים (שאינם חלק מהצוות הקבוע):

נטורופתיה משולבת וביופידבק
מוניק חסון אלעזר - נטורופתית מוסמכת R.Na, בוגרת בי"ס ברושים, התמחתה במחלקה לגסטרואנטרולוגיה בבי"ח "אסף הרופא", השתתפה במחקרים, מנחה קבוצות של חולי יתר לחץ דם במחלקה לרפואה משולבת בבית החולים "אסף הרופא" ומטפלת שם כנטורופתית, עובדת ב"כללית רפואה משלימה" בבית החולים "מאיר" בכפר סבא בתחום הרפואה הנטורופתית וכרפלקסולוגית.
מוניק מטפלת ברפואה נטורופתית משולבת,  הכוללת תזונה, רפלקסולוגיה, עיסוי, ביופידבק, צמחי מרפא ושמנים אתרים.

טיפול מגע הוליסטי לנשים
אלאנה לבן - בוגרת לימודי שיטת גרינברג שלב 1 וטכניקת BOWEN, מעניקה ריפוי הוליסטי במגע, לנשים בלבד, מבוסס על רפלקסולוגיה, עיסוי, הילינג, BOWEN וטכניקות נוספות.
הטיפול יעיל במקרים כגון: מצבי לחץ וחרדה, עייפות ומועקות רגשיות, בעיות במערכת העיכול, נשימה ועור, קשב וריכוז, יציבה, שלד ושרירים, כאבים כרוניים ועוד. אלנה עובדת עם נשים, גם בהיריון ולאחר לידה, נערות ילדים ותינוקות.


מועדי קבלה של המטפלים
  • גיא סגל - מטפל סיני בכיר, רפואה סינית קלאסית, התמחות ברפואת נשים ובעיות פריון, אורטופדיה - ימי ב', ד'
  • דנה ביק-שנוני - נטורפתית, הרבליסטית קלינית, ותזונאית הוליסטית, התמחות בתינוקות, ילדים ונשים - יום ו'
  • יגאלי יהודה - נטורופת, הרבליסט קליני, יועץ תזונה ודיאטות - לפי הזמנה

כדאי לדעת

"עושים סדר בתוספי התזונה" - רבים נוטלים תוספי תזונה, לעיתים הרבה מדי, לעיתים קרובות ללא צורך ולא פעם מתוך הרגל ישן ומבלי לדעת כמה ולמה, אם הם לא מזיקים במקום להועיל ואם לא קיימת התנגשות בינם לתרופות שהם נוטלים ונוהגים כך שנים רבות. אנו נעזור לכם לעשות סדר בתוספים, לכוון אתכם לאלו שבאמת נחוצים, ואף לחסוך לכם עלויות מיותרות.


פעילויות, הרצאות וסדנאות

הרצאות להורים"תזונת ילדים והקשר בינה להשמנה, בעיות קשב וריכוז ובעיות נפוצות אחרות"
השמנה ובעיות קשב וריכוז בקרב ילדים, הפכו בשנים האחרונות למגיפה. עתה, כשהקשר בין מזון לבריאות מתבהר מיום ליום, מצאנו לנכון לקיים סדנאות לילדים והורים, בנושא בריאות הילד וכיצד ניתן לשמור עליה בראיה של הרפואה הטבעית, עם דגש מיוחד על תזונה. בסדנאות יקבלו ההורים הנחיות/המלצות על מבנה התזונה, מתכונים, אופן ההכנה ודרכים להשפיע על הרגלי הילדים.
הצגת עקרונות ההרצאה    נושאים מרכזיים בהרצאה
 
סדנאות "המשפחה עוברת לאורח חיים בריא" -
ניהול אורח חיים בריא בעידן המודרני אינו משימה פשוטה.
הלחץ, העצבנות ועומס המשימות, חוסר הידע והמודעות לאיכות המזון שאנו צורכים, יחד עם החשיפה לריבוי חומרים
המזיקים לבריאותנו,
במזון, במים ובאוויר, אינם מיטיבים עם בריאותנו.
אנשים רבים מגיעים, אם עקב מחלה שלהם או של קרוביהם, או אחרי שנולדים להם ילדים, או פשוט כי נחשפו למידע והם מרגישים שהם חייבים זאת לעצמם, לרגע הזה שבו הם אומרים - די, מספיק, חייבים לעשות שינוי.
אך לרוב,
אין להם זמן ללמוד את הנושא ולהתעמק ברזי הבישול הבריא, הם אינם יודעים לקרוא תוויות ולהבין 'מה טוב, מה רע ומה אסור' ומהם מקורות המזון הבריא ובסופו של יום הם לרוב גם עייפים מדי בכדי ליצור את השינו בעצמם..
בסדנאות השונות, חלקן בנות פגישה בודדת, אחרות בנות מספר מפגשים ואחרות הכוללת את הגעתו של הנטורופת לביתכם,
תלמדו להכיר את יסודות התזונה בכלל והתזונה הבריאה בפרט, כיצד לבחור את המזון ולקרוא תוויות, כיצד לבשל ולבנות תפריט יומי איכותי לכל המשפחה וכן ... כיצד להתמודד עם הילדים, שהם בדרך כלל מחוסרי מודעות לחלוטין וויתור על 'מנעמי החיים' כפי שמוכרים להם, אינו פשוט.
שינוי אמיתי, לאורך החיים, צריך להתחיל מאיפה שהוא. אך קודם לכל, חייבת להיות החלטה. השינוי אינו צריך להיות חד ומיידי, זהו תהליך הדרגתי ומוטב שיתקיים "צעד אחר צעד".
למידע בנושא הקשר בין תזונה לבריאות  |  למידע בנושא תזונה בריאה

הרצאות "המעבר לטבעונות בריאה" - רבים עברו לאחרונה לתזונה טבעונית,: חלקם מתוך אידאולוגיה הומניות, חלקם מתוך מודעות אקולוגית וחלקם מטעמי בריאות.
חשוב להבין שטבעונות אינה בהכרח מלה נרדפת לבריאות. אף כי מחקרים מראים באופן ברור שטבעונים כמעט ואינם סובלים ממחלות כמו יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם, עודף משקל, סרטן המעי הגס, סוכרת, מחלות של מערכת העיכול ועוד, אך ללא ידע מוקדם, קל מאד להפוך לאוכלי ג'אנק פוד טבעוני - דבר הגרוע לא פחות מאכילת כמויות גדולות מידי של מזונות מהחי. על מנת להיות טבעוני בריא חשוב ליצור שילוב נכון של מזונות, והשלמה של חוסרים תזונתיים.
מטרת ההרצאה, היא ללמד את יסודות התזונה הנכונה ולהעניק כלים של קיום טבעונות בריאה.

לדף מידע בנושא תזונה טבעונית בריאה

סדנאות "ניקוי רעלים באמצעות דיאטת אורז" - שיטת ניקוי אותה ניתן לקיים מבלי לפגוע בשיגרת היום יום, אשר הוכחה כיעילה גם בהורדת לחץ דם והפחתת משקל. דיאטת אורז מתבצעת בד"כ פעמיים בשנה, בעונות המעבר - אביב וסתיו.
ההרצאות והסדנאות נערכות רובן ע"י דנה ביק-שנוני ב"חוכמת האדמה", או באולם הרצאות קרוב, כמו גם בבתי ספר או ע"פ הזמנה.
למידע נוסף ולתיאום בטל. 03-5252512

על הרצאות קרובות, אנו נעדכן כאן באתר, באמצעות דף הפייסבוק שלנו ובאמצעות דוא"ל (לרשומים ברשימת הדיוור).

לראש הדף


לרכישת שוברי טיפול מוזלים, ליחצו על קישור זה >>>
 
למידע נוסף, מועדי קבלה וקביעת תורים, בטלפון 03-5252512

לקריאת מאמרים ומידע אודות מגוון נושאים בריאותיים, מתוך ראייה טיפולית טבעית
 
רוצים לשתף את חבריכם ב-Facebook? רוצים להציע להם טיפולים שרק יעשו להם טוב?

 

צמחי מרפא | רכישת צמחי מרפא תרופות טבעיות ותוספי תזונה | פורמולות צמחי מרפא "ראן צמחים"פורמולות סיניות "זן צמחים" | נטורופתיה | איור-וודה | פורמולות איורוודיות |
תוספי התזונה האיכותיים של אנ.אס.פי - NSP - Nature's Sunshine | לאם ולתינוק | לחמים בריאים | RAW FOOD | טופו אורגני "קדיתא" | דמיאנה - תחליף טבק טבעי | קפה אורגני | שוקולד פרא | דבש טבעי "פרחי הגליל" בעל תו תקן של מועצת הדבש | קוסמטיקה טבעית ואורגנית | קוסמטיקה איורוודית | קוסמטיקה טיפולית | קוסמטיקה אורגנית "אננדה"pukka פורמולות אירווודיות ותוספי תזונה | "דר. האושקה" | צ'יוונפראש אורגני | טחינה "אמארה" | סירופ אגבה | גרין מגמה -Green Magma | אורגנול - אנטיביוטיקה טבעית | שפעת החזירים - טיפול ומניעה | מתנות ואריזות שי | תה אולונג - תה ירוק סיני אמיתיאומגה 3 צמחית מזרעי המרווה מרושתת של חברת מרוולס - Marvalousשיפור תפקודי המוח ActivBrain | הפתרון הטבעי לתופעות גיל המעבר Femarelle | הפסקת עישון עם דמיאנה | קליניקה לריפוי טבעי | טיפולי פוריות טבעיים | סדנת ארומתרפיה | פורמולות הבית של חוכמת האדמה - לטיפול טבעי במצבים בריאותיים אקוטיים ושכיחים | הטיפול הטבעי בבעיית קשב וריכוז |
vegetable Omega 3 of Clary Sage - Salvia Sclarea by Marvalous
| הקליניקה החדשה של "חוכמת האדמה" מבחר טיפולים טבעיים מידי מטפלים מקצועיים | Fohow Haicao Gai - מוצר קלציום מדור חדש מאצות-ים | פטריות כוח סיניות בפורמולות עוצמתיות של חברת Fohow |לייבסיטי - בניית אתרים